Haber Detayı
18 Nisan 2022 - Pazartesi 09:27
 
Bayram ikramiyesi aratacak mı ? Ne kadar olması bekleniyor ?
Emekli Dernekleri ve Federasyonu Bayram İkramiyesinin 2.500 TL olmasını bekliyor.
Gündem Haberi


 

Emekli Dernekleri ve Federasyonu Bayram İkramiyesinin 2.500 TL olmasını bekliyor. Enflasyonun yüzde 60 civarında olduğu düşünüldüğünde bu rakam 2800 TL ye tekamül ettiği belirtilirken geçen yıl yapılan 100 TL lik ilave tarzında bir yükseltme olursa Emeklilerin giyim, kuşam, zaruri ihtiyaçlar , sağlık konularında yapmayı düşündüklerini gerçekleştiremeyeceği belirtiliyor.

Öte yandan 20 temel üründe sabit fiyat önerisi konuşuluyor. TZOB yaptığı açıklamada marketteki 40 üründen yüzde 30’nun fiyatlarının arttığını duyurdu. Bu gelişmelere karşılık denetlemenin iyi yapılmaması halinde stokçuluğun artmasından endişe ediliyor. Beyaz Lahana yüzde 40 pırasa yüzde 31, maydanoz yüzde 30 oranında artışa maruz kaldı. Ramazanda fiyatı en çok düşen ürünler arasında Karnabahar, fınndık başı çekti. Üretici ayağında ise 32 ürünün fiyatı düştü. Soğanın fiyat yüksekliği maliyetinden kaynaklandığı belirtiliyor.

Bayram önesi şehirlerarası yolculuk yapacak olanlarr için bilet fiyatlarında yükselme endişesi var. Uçak biletleri gidiş dönüş Ankara-Antalya arası 1200 TL. Otobüs fiyatlarında ise gidiş dönüş 700 TL yi buluyor. Tatil yapacak olanlar için de 2 kişi 4 günlük tatil fiyatı 10 bin TL

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Bayram, ikramiyesi, aratacak, mı, ?, Ne, kadar, olması, bekleniyor, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı