Haber Detayı
16 Nisan 2022 - Cumartesi 19:30
 
Ekonomik zorluklar üzerinden her türlü oyunu sergiliyorlar
Antalya’daki Phaselis Tüneli açılışına video konferans yöntemiyle katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklamada bulundu
Gündem Haberi


Antalya’daki Phaselis Tüneli açılışına video konferans yöntemiyle katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı konuşmada ekonomideki gelişmelere de değindi. Erdoğan açıklamasında, "Ekonomik zorluklar üzerinden milletimizin moralini bozacak her türlü oyunu sergiliyorlar." dedi. 

Açılış töreninde konuşan Erdoğan, "Akdeniz Sahil Yolu üzerindeki bu tünel Antalya'nın batısındaki ilçeleriyle ulaşımına büyük kolaylık sağlayacaktır. Böylece Demre, Finike, Kumluca, Kemer, Kaş, Kalkan gibi ilçelerimizin Antalya şehir merkezi ile irtibatı daha hızlı ve güvenli hale gelecektir. Ülkemizin dört bir yanını, bölünmüş yollarla, otoyollarla, yeni inşa ettiğimiz ve baştan sona yenilediğimiz tren hatlarıyla havalimanlarıyla donattık. 

Enflasyon konusuna da değinen Erdoğan, "Ekonomide de hamdolsun üretim tarafında işler gayet iyi gidiyor. Enflasyonun da boynunu kırdığımızda artık hedeflerimize ulaşmamızın önünde hiçbir engel kalmayacaktır. Açılışını yaptığımız her eseri bu doğrultu atılmış yeni bir adım olarak görüyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Ekonomik, zorluklar, üzerinden, her, türlü, oyunu, sergiliyorlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı