Haber Detayı
14 Mayıs 2022 - Cumartesi 10:26
 
Rusya, THY’nin 349 uçuşuna izin verdi
Rusya Ulaştırma Bakanlığı'nın, THY ve diğer Türk hava yolu şirketlerinin Rusya'dan haftalık uçuş sayısını 349'a çıkarmalarına izin verme kararı aldığı bildirildi.
Haberi


Rusya Ulaştırma Bakanlığı'nın, THY ve diğer Türk hava yolu şirketlerinin Rusya'dan haftalık uçuş sayısını 349'a çıkarmalarına izin verme kararı aldığı bildirildi. Rusya'da yayınlanan TourDom.ru sitesindeki habere göre Rusya Ulaştırma Bakanlığı yaz sezonunda Türk şirketlerinin Rusya şehirlerinden charter uçuşları için kotayı artırma isteğini kabul etti.

“Rus tur operatörlerinin de yararına”

Rosturizm Başkanı Zarina Doguzova kararın zor durumda olan Rus tur operatörleri için de olumlu olduğunu belirterek, “Bizim pozisyonumuz net: Rusya Federasyonu'na karşı yaptırım uygulamayan, güvenliği sağlamaya ve turistlerimizi almaya hazır olan tüm dost ülkelerle her fırsatı destekliyoruz” dedi.

Tur operatörlerini yaptırımlar nedeniyle gerçekleştiremedikleri  operasyonlardan dolayı müşterilerine 40 milyar Ruble borcu olduğunu, bunun en az 15 milyarının Türkiye'ye tur almış 550 bin kişi ile ilgili olduğu belirtiliyor.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Rusya,, THY’nin, 349, uçuşuna, izin, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı