KÜLTÜR SANAT 29.05.2021 09:17:00 33 0


Albayrak Grubu’ndan Hat Sanatı ziyafeti 

Kur’an-ı Kerim’deki “selam” ayetleri hat sanatıyla Ayasofya Camii’nde sergilendi

KÜLTÜR SANAT

KÜLTÜR SANAT Haberleri

Albayrak Grubu’nun Hat Sanatı sergisi Ayasofya Camii’nde sanatseverlerle buluştu. Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin Ayasofya Camii’ndeki icazet törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sergilenen hat sanatı eserlerini inceledi.    Seçkin hattatların gelenek ve moderni harmanlayarak Kur’an-ı Kerim’deki “selam” ayetlerinden hazırladığı hat sanatı eserleri, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde sergilendi. Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak, Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Albayrak ve Kurumsal İletişim Müdürü Esad Sivri’nin ev sahipliğinde gerçekleşen sergide bir gelenek haline getirilen Ramazan yazılarıyla takvim projelerinin 7. sayısı “2021/1442-1443 Hat Takvimi” için oluşturulan koleksiyon, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin icazet töreni için Ayasofya Camii’ne gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tören sonrası sergilenen eserleri inceledi. 
  Albayrak Koleksiyonu’nda bulunan Hattat Davut Bektaş’ın “Türkiye Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan el-muzaffer daima” yazılı zerendud tuğra levhası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a takdim edildi. Hattatların alışılmış kalıpların dışına çıkmasını hedefleyen çağdaş anlayışın da yansıdığı eserler sanatseverlerden tam not aldı. 


  12 ayda toplam 12 hat sanatçısının çalışmalarından oluşan takvimdeki eserler, Albayrak Grubu tarafından Ayasofya Camii’nde sergilendi. Her sene farklı konuların seçildiği projede bu yıl Kur’an-ı Kerim’den “selam” ayetleri farklı bir bakış açısıyla hattatlar tarafından büyük bir özenle yazıldı.  Sergide yer alan eserlerin sanatkârları şöyle:   "Abdurrahman Depeler, Ali Toy, Aydın Kızılyar, Davut Bektaş, Ferhat Kurlu, Mehmed Özçay, Muhammed Yaman, Mustafa Parıldar, Osman Özçay, Seyit Ahmet Depeler, Said Abuzeroğlu, Zeki Seyidoğlu". iha
 

Antalya

30.07.2021

  • İMSAK
  • GÜNEŞ
  • ÖĞLE
  • İKİNDİ
  • AKŞAM
  • YATSI

Muratpaşa'dan Manavgat’a 15 araç yardım malzemesi  

Mersin Büyükşehir Belediyesi, tüm ekipleri ile yangın bölgesinde seferber oldu 

Bakan Karaismailoğlu: "Sıkıntılı bir süreç yaşıyoruz. Ulaştırma ve haberleşme anlamında sıkıntı yok. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar. İnşallah bu sıkıntıların üstesinden geleceğiz"

Bakan Çavuşoğlu: "Aynı anda Türkiye’nin her yerinde yangınlar başlayınca doğal olarak bunu kim yaptı? Bizim de şüphelerimiz var. Tüm kurumlarımız hassas bir çalışma yürütüyor"

ATSO Başkanı Çetin: “Manavgat’ta neredeyse orman kalmadı”

Uzmanlar epilasyon yaptıranları güneş ışığına karşı uyarıyor   

Erkeklerin korkulu rüyası prostat kanserinde 'Akıllı Biyopsi' tanı yüzdesini artırıyor   

- Güneş lekelerinden kurtulmanın yolları 

Bakan Pakdemirli: "İyiye gidiş var, 57 yangın kontrol altında"

Bakan Çavuşoğlu: "Önümüzdeki süreçte Türkiye’de biz burada Antalya’da yangından 42 mahallenin etkilendiğini tespit ettik"