TEKNOLOJİ 8.06.2021 10:14:00 22 0


Açık Veri Zirvesi, Türksat desteğiyle açık veri dünyasını gündeme taşıyacak   

Türkiye'nin kamu ve özel sektör paydaşlı ilk toplumsal açık veri konferansı Açık Veri Zirvesi, Türksat’ın desteğiyle 10 Haziran’da çevrimiçi ortamda gerçekleştirilecek.

Türkiye'nin kamu ve özel sektör paydaşlı ilk toplumsal açık veri konferansı Açık Veri Zirvesi, Türksat’ın desteğiyle 10 Haziran’da çevrimiçi ortamda gerçekleştirilecek.   
  Açık Veri ve Teknoloji Derneği ile Türkiye Belediyeler Birliği tarafından organize edilen Açık Veri Zirvesi, ‘Türkiye'nin Geleceği İçin Açık Veri’ vurgusuyla 10 Haziran 2021 tarihinde çevrimiçi ortamda gerçekleşecek. Yedi farklı oturumda 15 farklı konuşmacının sahne alacağı etkinliğin açılış oturumuna Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç ve Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin konuk olacak. Açık Veri Zirvesi’nde açık devlet yapısından açık veri hukukuna, elektronik devlet uygulamarından açık veri fırsatlarına kadar farklı konuları gündeme taşınacak. 
  Türkiye’nin açık veri alanında uzman akademisyenleri, hukukçuları, kamu ve özel sektör çalışanlarının bir araya geleceği Açık Veri Zirvesi, gün boyu sürecek ve izleyici sorularına da yanıt aranacak. Türksat’ın “iletişim sponsoru” olarak destek vereceği zirve, Türksat Tanıtım ile Türksat Youtube kanallarından canlı yayınlanacak.    
     iha

Antalya

30.07.2021

  • İMSAK
  • GÜNEŞ
  • ÖĞLE
  • İKİNDİ
  • AKŞAM
  • YATSI

Muratpaşa’dan Manavgat’a 15 araç yardım malzemesi

Muratpaşa'dan Manavgat’a 15 araç yardım malzemesi  

Mersin Büyükşehir Belediyesi, tüm ekipleri ile yangın bölgesinde seferber oldu 

Bakan Karaismailoğlu: "Sıkıntılı bir süreç yaşıyoruz. Ulaştırma ve haberleşme anlamında sıkıntı yok. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar. İnşallah bu sıkıntıların üstesinden geleceğiz"

Bakan Çavuşoğlu: "Aynı anda Türkiye’nin her yerinde yangınlar başlayınca doğal olarak bunu kim yaptı? Bizim de şüphelerimiz var. Tüm kurumlarımız hassas bir çalışma yürütüyor"

ATSO Başkanı Çetin: “Manavgat’ta neredeyse orman kalmadı”

Uzmanlar epilasyon yaptıranları güneş ışığına karşı uyarıyor   

Erkeklerin korkulu rüyası prostat kanserinde 'Akıllı Biyopsi' tanı yüzdesini artırıyor   

- Güneş lekelerinden kurtulmanın yolları 

Bakan Pakdemirli: "İyiye gidiş var, 57 yangın kontrol altında"