KÜLTÜR SANAT 26.10.2021 02:10:00 0


Birinciliği Antalya ya getirdi

UNESCO TURKEY PHOTO SAFARİ ikinci etap Bursa Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

KÜLTÜR SANAT

KÜLTÜR SANAT Haberleri

UNESCO TURKEY PHOTO SAFARİ ikinci etap Bursa Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

Türkiyede ki Kültürel, tarihi ve doğal zenginliklerin tanıtımı amacıyla gerçekleştirilen ve 17 UNESCO mirasını kapsayan etkinlik Türkiye Tanıtma Platformu (TUTAP) önderliğinde Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED),Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED) işbirliğinde ve Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansının (TGA) desteği ile devam ediyor

26 Eylülde Kapadokya da başlayan Photo Safari Mayıs 2022 de İstanbul da sona erecek. Safarinin ikinci etabı olan Bursa Cumalıkızık Safarısınde  Antalya’dan Muhammet Dönmezer birincilik ödülünün sahibi oldu. Ayrıca sergileme için 26 Fotoğraf seçildi. Birincinin 5 bin ikincinin 4 bin, üçüncünün 3 bin TL para ödülü aldığı safari şu an Xanthos ve Leton Antik Kentlerinde devam ediyor. Sosya sorumluluk projesi olan safaride fotoğraf sanatçılarının çektiği fotoğraflar dereceye girenler ya da sergileme ödülü alanlar Türkiye’nin tanıtımında kullanılacak.

Cep Telefonuyla çekilmiş fotoğraflarında yarışabildiği Foto Safari ye Profesyonel veya amatör fotoğraf çekmeyi seven herkes katılabiliyor. Türkiye deki 17 UNESCO Dünya Kültürel Mirasında düzenlenen Foto Safari etkinliği şu an Xhantos –Leton Antik Kentlerinde devam ediyor. Ülkemizde 19 UNESCO Dünya Mirası’nın 17 unsurunda gerçekleşen safaride seçici kurul üyelerinin belirledii ilk 3 para ödülü alıyor. Her etabın ilk üç kazananı, 17 Safari nin birincisinin seçileceği büyük finale girmeye hak kazanıyor.

Antalya’dan yarışmaya katılan Muhammet Dönmezer, Doğal Cumalıkızık fotoğrafı ile Birinci olurken, Ekmeğim adlı fotoğrafı ile aynı yarışmada ikincilik ödülün sahibi oldu. Dönmezer ayrıca Bursa da 3 de mansiyon ödülün de sahibi oldu.  Kültür Bakanlığı Fotoğraf Sanatçısı da olan Muhammet Dönmezer, özellikle Kemer ve Antalya’nın çok özel ve hiçbir yerde görülmemiş örneği olmayan fotoğraflarını yerli ve yabancı ziyaretçilerin beğenisine sunan fotoğraf sanatçısı.

Fotoğraf Sanatçısı Muhammet Dönmezer, çektiği bu çok özel fotoğrafları Antalya Valiliği başta olmak üzere, hastaneler, kamu kurum ve kuruluşların duvarlarını süslemekte. Düzenlenen  Fotoğraf Safarisinde Safranbolu’yu da fotoğraflayan Dönmezer Safranbolu da çektiği fotoğrafta 1 mansiyon, Kapadokya’da 3 mansiyon elde etti. Bursa, Safranbolu ve Kapadokya da 10 gün boyunca bölgeyi fotoğraflayan Muhammet Dönmezer diğer yarışmacılar arasında çektiği fotoğraf ve aldığı ödüller ile dikkatleri üzerine çekti.

10 günde çok özel kareler elde ettiğini belirten Dönmezer, “Başta Antalya olmak üzere Türkiye’nin bir çok değişik illerinde yürüttüğüm çalışmalar kültür bakanlığımız başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarımızın çok değerli yöneticilerimizin takdiri ve değerlendirmeleriyle büyük memnunluk duymaktayım. Bu organizasyonun çok değerli yöneticisi sayın Serdar Karaduman’a kusursuz organizasyonu için ayrıca çok teşekkür ediyorum. Hedefim UNESCO tarafından koruma altına alınması konusunda değerlendirme bulunacağı bir çok tarihi eserin fotoğraflarını çekerek o eserlerin ve mirasların tanıtımını yaparak koruma altına alınması çalışmalarına katkı vermektirBirinciliği Antalya ya getirdiğim için çok mutluyum” diye konuştu

 

Artık Turkey yerine Türkiye yazılacak

Devletin kurumları senin şamar oğlanın değil

4 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı

Engelli hizmet aracıyla ulaşım artık daha kolay

TAKSİ VB. ARAÇLARDA KAMERA ZORUNLULUĞU ERTELENDİ”

“BAĞ-KUR PRİMLERİ 2022’DE ARTIRILMAMALI”

Büyükşehir Belediyesi ve Çevre Mühendisleri Odası protokol imzaladı

BAŞARILI SPORCULARA ALTIN

Özel öğrenciler konserde coştu

AESOB 2021 BAŞKANLAR KURULU İLE GENEL SEKRETERLER EĞİTİM VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ