TEKNOLOJİ 10.06.2021 12:27:00 18 0


Bu kılıfla cep telefonu ile denize girmek mümkün  

Hem muhtemel hırsızlardan koruyor, hem de su altında fotoğraf ve video kaydı yapılabiliyor

Tatile giden vatandaşlar su geçirmez kılıfları tercih ederek telefon ve cüzdanlarını denize girseler dahi yanlarında tutabiliyor, su altındaki muhteşem manzaraları kayda alabiliyorlar.   
  Yazın gelmesiyle tatil sezonunu giren vatandaşlar, denize girdiklerinde cep telefonu, cüzdan gibi özel eşyalarını basit bir su geçirmez kılıf ile yanlarında taşıyabiliyor. Su geçirmez kılıf sayesinde, plajda bırakılan özel eşyaların başına gelebilecek hırsızlık gibi olumsuzlukların önüne geçilirken, kullanıcı kılıfın şeffaf olması nedeniyle su altında fotoğraf ve video kaydı yapabiliyor. Tatil sezonun gelmesiyle su geçirmez kılıflara talebin arttığı belirtiliyor. 


  Su geçirmez kılıfları satan Eskişehir'de cep telefonu tamirciliği yapan esnaf Emin Kamuranoğlu, yazın gelmesiyle bu ürünün tercih edilmeye başlandığını aktardı. Kılıfı özellikle plajda dahi özel eşyalarını yanında taşımak isteyen tatilcilerin tercih ettiğini belirten esnaf Kamuranoğlu, bu tarz ürünleri tatilcilerin yanı sıra yağmurda fotoğraf ve ya video çekmek isteyenlerinde sıklıkla tercih ettiğini belirtti. Aparatlar hakkında konuşan Emin Kamuraoğlu, “Bu aparat kesinlikle içine su almıyor. Cep telefonu kılıfından ziyade bir cüzdan olaraktan da kullanılabiliyor. İnsanlar eşyalarını plajda bırakmak yerine bu aparat sayesinde suyun altında bile yanında taşıyor. Eşyaları su geçirmeden taşımanın yanı sıra su altında cep telefonu ile fotoğraf ve video kaydı yapmak isteyeler de bu ürünü tercih ediyor. Sadece tatilciler değil yağmurda görüntü kaydı yapmak isteyenlerde bu ürünü satın alabiliyor. Kolay kolay kopma ve yırtılma olmaz bu üründe. Hacmi geniş olduğu için her türlü telefon içine girebiliyor içine. Fiyatları ise 55 lira ile 60 lira arasında değişiyor” diye konuşarak su geçirmez kılıf hakkında bilgi verdi. 
iha  

Antalya

30.07.2021

  • İMSAK
  • GÜNEŞ
  • ÖĞLE
  • İKİNDİ
  • AKŞAM
  • YATSI

Bakan Pakdemirli, Manavgat yangın sahasını havadan helikopter ile inceledi

Orman yangınıyla boğuşan Manavgat’ta gözaltına alınan iki kişi zırhlı araç ile alandan uzaklaştırıldı

Adana Demirspor attığı her gole 1000 fidan bağışlayacak   

Sivasspor’dan galibiyet pozu   

Yangından kaçan vatandaşlar belediye önünde toplandı 

Sağlık çalışanlarının gözü kulağı toplu sözleşme masasında  

Kovid-19 salgınından son 24 saatte 60 kişi hayatını kaybetti

Yangın çıkarma iddiası mahalleyi ayaklandırdı

Bakan "Manavgat ı hızlı bir şekilde inşa edeceğiz, yaralarımızı saracağız"

İnekleri alevlerin ortasında kaldı, "Gel gitme ne olursun" diye ağladı