YAŞAM 28.07.2021 11:37:00 15 0


Doğal afetlerden etkilenenler için 130.4 milyon TL kaynak aktarıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 2018 yılının başından bu yana yaşanan doğal afetlerden etkilenen vatandaşların temel ihtiyaçlarının giderilmesi için 130.4 milyon TL nakdi yardım aktarıldığını açıkladı.

Bakan Derya Yanık, 2018 yılının başından bugüne kadar meydana gelen doğal Afetler den etkilenen vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakfı hesaplarına 130.4 milyon TL tutarında nakdi destek aktarıldığını bildirdi. Bakanlık olarak afet ve acil durumlarda etkilenen vatandaşların en kısa zamanda normal yaşantısına dönmesi için psiko-sosyal destek hizmetleri ile sürekli sahada olduklarını söyleyen Yanık, “Doğal afetlerden etkilenen ihtiyaç sahibi ailelerimize yardımlarımız SYDV’lerimiz aracılığıyla titizlikle ulaştırılıyor. Bu kapsamda 2018 yılının başından bugüne kadar meydana gelen doğal afetlerden etkilenen vatandaşlarımız için 130.4 milyon TL kaynak aktardık” ifadelerini kullandı. Bakan Yanık, 24 Ocak 2020 Elazığ depremi, 30 Ekim 2020 İzmir depremi ve son olarak 13 Temmuz 2021'de Rize’de başlayıp Artvin’i de etkileyen sel felaketi başta olmak üzere yaşanan doğal afetler sonrasında ihtiyaç sahibi hanelere her zaman destek olduklarını söyledi. 
 
  “Vatandaşlarımız için tüm kaynaklarımızı seferber ediyoruz” 
  Bakan Yanık, afet/acil durum yardımları kapsamında vatandaşlara yardım eli uzatmaya devam edeceklerini kaydederek, “Doğal afetlerden etkilenen vatandaşlarımız için tüm kaynaklarımızı seferber ediyoruz ve temel gereksinimlerini karşılıyoruz” dedi. 
iha   

Antalya

24.09.2021

  • İMSAK
  • GÜNEŞ
  • ÖĞLE
  • İKİNDİ
  • AKŞAM
  • YATSI

Manavgat’ta orman yangını

Bülent Korkmaz: "Galibiyeti hak ettik"

Cihat Arslan: "Oyunumuzun karşılığını alamadık"

40 metrelik falezlerde Atatürk posteri asma çabası polisi alarma geçirdi

Süper Lig: Alanyaspor: 2- Kasımpaşa: 0

4 ay sonra Antalya’ya ilk İngiliz turist kafilesi geldi

5 milyon TL değerindeki 3 tekne yandı

Aksu’da tekne yangını

Son 24 saatte korona virüsten 217 kişi hayatını kaybetti   

Aksu’da tekne yangını