SİYASET 28.11.2021 12:54:00 0


İYİ Partiden AK Partiye geçen Tuba Vural Çokal'a tepki

İyi Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur, “Onurlu bir müdürün istifasına sebep olan Çokal’ın AKP’ye neden geçtiği belli oldu. İyi Parti’de beklentilerine yer bulamayınca soluğu AKP’de aldı” diye konuştu

İyi Parti’den milletvekili seçilen ve ardından AKP’ye geçen Tuba Vural Çokal hakkında basında yer alan yazıların ardından açıklama yapan İyi Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur, Antalya İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür’ün ‘yandaşa kıyağa hayır’ diyerek onurlu bir duruş sergilediğini hatırlattı. Herşey, AKP Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, Antalya İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür'den bir hastanenin yemek hizmetini bir yakınına vermesini istediğini, Müdür Hülür’ün ise Vekil Çokal'a hastanelerin yemek hizmetlerini ihale ile verdiklerini,  bu nedenle isteğine olumlu yanıt veremeyeceğini, yemek hizmetine talip olan kişinin ihaleye girmesinin gerektiğini belirtmesiyle başladı.

 

7 yıla yakın bir süre İl Sağlık Müdürlüğü görevini yürüten Dr. Hülür’ün, Antalya kamuoyunun takdirini kazanan bir bürokrat olduğunu söyleyen Başkan Tayfur, “AKP’li Çokal’ın Sağlık İl Müdürü’nden istediği ve yasalara aykırı talebi, AKP’ye neden transfer olduğunu açıkça gösteriyor. Daha önce kardeşi ile ilgili kişisel borçlarıyla gündeme gelen AKP’li Çokal, şimdi de yandaşlarına usulsüz şekilde fırsat sağlama peşine düşmüş. Hatta kendi gücü yetmeyince Ankara’dan da birilerini devreye soktuğunu öğrendik. Partimize gönül veren vatandaşlarımızın oylarıyla seçilip, daha sonra rantın daha rahat ve normal kabul edildiği AKP’ye geçmesinin altında ‘fırsat kollama’ olması bizleri şaşırtmadı” dedi.

HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ

AKP’ye geçtikten sonra Merkez Yürütme Kurulu’nda da görev alan Tuba Vural Çokal’ın hakkında çıkan haberleri ve gerçekleri görmezden gelen AKP’nin ‘rant sevdası’ güden vekillerinin arkasında durmasını da yadırgamadıklarını vurgulayan Tayfur, “Mevcut iktidar partisinin milletvekilleri, bakanları, bağlantılı olduğunu bildiğimiz iş adamları ile aralarındaki akçeli ilişkileri biliyoruz. Bu arada partiye yeni katılan Çokal’ın akçeli işleri bizleri hiç ilgilendirmiyor. Lakin yandaşına fırsat sağlamak için Antalya’nın onurlu bir bürokratına mobbing uygulatarak istifaya zorlaması kabul edilemez bir durumdur. AKP’li Çokal’ın rant peşinde koşuyor olması, onun parti değiştirmesinde ne kadar isabetli bir karar aldığının göstergesidir. Zira bizim partimizde , yandaş kayırma gibi işlere asla izin verilmez. Bizim oylarımızla milletvekili olan Çokal’a hakkımızı helal etmiyoruz” diye konuştu. 

MİLLET EKMEK, BUNLAR RANT DERDİNDE

Ülke ekonomisinin her geçen gün kötüye gittiğini, insanların alım güçlerinin bitme noktasına geldiğini söyleyen Başkan Tayfur, “AKP iktidarının yanış politikaları bugün dövizi 12,5’e yükseltirken, akaryakıt, elektrik, doğalgaz, temel gıdalarda meydana gelecek ekstra zamlarla vatandaş ne yapacağını bilemez hale geldi. Son yaşanan zamlarla birlikte millet ekmek derdine düşerken, AKP’li milletvekili Çokal gibi isimlerin de rant peşine düşmesi, AKP adına siyasi ahlakın da sümenaltı edildiğinin göstergesidir. Millete sinkaflı sözlerle seslenen müteahhitlerin baş tacı ilan eden, vatandaşı ise yok olmaya terk eden AKP’den ilk seçimlerde kurtulup, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem ile halkımızı içerisine düştüğü buhrandan kurtaracağız” dedi.

Rizespor-Antalyaspor : 2-1 

Akseki’nin tarihi ‘Düğmeli Evi’ Dokumapark’ta

Merkez Bankası faizlere dokunmadı

 Semra Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılmasına komisyon karar verecek 

İki BioNTech aşısı olanlara 1 TURKOVAC uygulanacak. Bakalım NE OLACAK ? Takibi yapılacak

İYİ Partili milletvekili'nin önerisi oy birliği ile RED edildi

Manavgat Belediyesi yanan 40 AHIR'ı yeniledi

Turizm CEO'ları'ndan umut veren 2022 öngörüleri. Tek endişe SALGIN !

Aksu esnafı ‘Turgut Bucak’ dedi

Büyükşehir Belediyesinden  çocuklara tatilde tiyatro ücretsiz