SPOR 6.01.2022 13:22:00 0


Tayfur: Kaybeden Türk futbolu, kazanan Katar oldu

Tayfur, “Kupa bizim, takımlar bizim ama stat bizim değil. Kaybeden Türk futbolu, kazanan Katar oldua” dedi.

Antalyaspor ve Beşiktaş arasında oynanan Süper Kupa finalinin Katar’da oynamasına daha önce tepki gösteren İyi Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur, maçı Antalyasporlu taraftarlarla birlikte ilçe binası önünde izledi.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından dünyada bir ilk gerçekleştirildi ve Türkiye liginin şampiyonu Beşiktaş ile Türkiye Kupasını kazanan Antalyaspor’un oynayacağı Süper Kupa maçı başka bir ülke sınırları içerisinde organize edildi. Geçtiğimiz hafta Antalyaspor taraftarlarının rahatsızlığını dile getiren İyi Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur, maç saatinde ilçe binasının önüne kurdurduğu maç yayını ile Süper Kupa finalini Antalyaspor taraftarlarıyla izledi. Tayfur, “Sevgili Antalyalılar, Muratpaşalılar. Bu akşam ilçe binamızın önünde Katar’a gidip Antalyaspor’umuza destek olamadığımız için burada toplandık. Buradan takımımıza takımımıza pozitif enerji göndermek için ve oradaki havayı burada yaşamak için toplanmış bulunmaktayız. Bu maçın Katar’da oynanmasına baştan beri karşıydık. Kupa bizim, takımlar bizim ama stat bizim değil. Neden biz Katar’a gittik? Konuştuğumuz bütün Antalyaspor taraftarları, bu maçın Iğdır’da yada Edirne’de de olsa Türkiye’de oynanmasını istiyorlardı. Maalesef maça gidemedik. Sadece Antalyalı işadamlarımızın katkılarıyla uçak kiralandı ve belli taraftarlarımız Katar’a götürüldü. O iş adamlarımıza teşekkür ediyorum. İyi ki varlar” diye konuştu.

NEREDE KALDI SİZİN YERLİ VE MİLLİLİĞİNİZ?

AKP hükümetinin her fırsatta yerli ve millilik üzerine açıklamalar yapmasının samimiyetten ne kadar uzak olduğunu hatırlatan Başkan Tayfur, “Yerli ve milli olduklarını iddia edenler, bu maçın neden Katar’da yapıldığını bize izah etsinler. Bu işin karşılığında ne alındı, ne verildi? İyi Parti Muratpaşa olarak, Katar’ın Antalya sevgisinin takipçisi olacağız. Bakın tribünler bomboş. Boş tribünlerde iki Türk takımına Katar’da maç oynatıyorlar. Seneye bu maçı Birleşik Arap Emirlikleri’nde mi oynatacaksınız? Hayır oynatamayacaksınız. Çünkü seneye siz olmayacaksınız. Biz iyilerin iktidarı olacak ve bu maçlar Türk topraklarında oynanacak” diye konuştu.

20 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı

Başkan Böcek’ten Bakan Kurum’a ziyaret

Rizespor-Antalyaspor : 2-1 

Akseki’nin tarihi ‘Düğmeli Evi’ Dokumapark’ta

Merkez Bankası faizlere dokunmadı

 Semra Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılmasına komisyon karar verecek 

İki BioNTech aşısı olanlara 1 TURKOVAC uygulanacak. Bakalım NE OLACAK ? Takibi yapılacak

İYİ Partili milletvekili'nin önerisi oy birliği ile RED edildi

Manavgat Belediyesi yanan 40 AHIR'ı yeniledi

Turizm CEO'ları'ndan umut veren 2022 öngörüleri. Tek endişe SALGIN !