Anadolu Ateşi Yanıyor ! Bu ateş sönmez !

Ülkemizin gururu, Avrupa da ve Dünya’nın dört bir yanında gösterileri ile muhteşem bir tanıtımın altına imza atan Anadolu Ateşi Aspendos Antik Tiyatroda ilk gösterimi galasını önceki gün gerçekleştirdi.

Ülkemizin gururu, Avrupa da ve Dünya’nın dört bir yanında gösterileri ile muhteşem bir tanıtımın altına imza atan Anadolu Ateşi Aspendos Antik Tiyatroda ilk gösterimi galasını önceki gün gerçekleştirdi. Özlediğimiz görüntüler, fotoğraf Makinemizin denklaşörüne dokunmaya doyamadığımız muhteşem kareler. Kana kana ölümsüzleştirdik bu anı. 2 yıla yakın bir zamandır sahne alamayan Ülkemizin Tanıtım Elçiliği görevini fahri olarak üstlenmiş olan Anadolu Ateşi binlerce izleyene doyumsuz ve unutulmaz bir program sundu.

Aspendos Antik Tiyatro da galasını yapan Anadolu Ateşi kendi imkan ve olanakları ile oluşturduğu Arena’nın kurulduğu alan ile ilgili sıkıntı devam etmesi nedeniyle Kültür Bakanlığı binlerce yerli ve yabancı turistin heyecanla beklediği gösterinin artık daha fazla beklememesi gerektiği doğrultusunda karar verince muhteşem buluşma yaşandı.

Anadolu Ateşini söndürmek isteyen, üzerine su dökmeye çalışan onlarca müdahale ve engellemelerle karşılaşan ekip inatla ve inadına yılmadan ve yıkılmadan ayakta dimdik durmaya devam etti ve muhteşem görüntüsüne, yeni kareografiler ekleyerek izleyicisinin karşısına çıktı. Anadolu Ateşini sadece bir gösteri ekibi olarak düşünülmemesi gerekiyor. Orası bir okul, dev bir aile ve örnek gösterilen bir kurum. Bu kurumdan, emekli olan, askere giden, evlenen, sözlenen, nişanlanan mutlu sonla noktalanan birlikteliklerin, akademik alanda ihtisas yapmak isteyenlerin girmeye can attığı bir okul. Önceki gece 11 yaşında Anadolu Ateşine yüreğini ortaya koyan ve tam 20 yıldır bu gösteri ekibinde önce delikanlı sonra başarılı bir dansçı olarak büyüyen ekip oyuncularından biri gönül verdiği güzeller güzeli Rus arkadaşına sahne de evlilik teklifinde bulundu.

Yani her gün büyüyen, her geçen gün devleşen ve gururumuz olmaya devam eden Anadolu Ateşi’nin Antalya da yerleşik gösteri ekibi olarak her gün sahne alması, her gün akın akın Antalya ya gelen yerli ve yabancı ziyaretçilere bu muhteşem gösteriyi Anadolu Ruhunun derin anlamlar yüklü kareografi ve danslarının sunmasını hiçbir şeyle ölçülemez. Bu topraklar üzerinde yaşayan şanslı bireyler olduğumuzu hatırlattığı için din, dil, ırk ayrımı yapmadan her ülkenin danslarına yer vererek gelen konukları coşkuya boğan Anadolu Ateşi’nin bu gösterisini bir kez daha gurura izledim, bir kez daha büyük mutluluk duydum.

Böylesine insanın içini yakan, dışını aydınlatan, samimiyeti ile herkesi sımsıcak saran ısıtan Anadolu Ateşi’nin hammaddesi insan bitmediği sürece bu ateş engellemek isteyenlere, yer göstermekte imtina ederek çelme atmaya çalışanlar amacına ulaşamayacaktır. Yaşa Varol Mustafa Erdoğan, Helal Olsun Kültür Bakanlığımıza ve Anadolu Ateşine verdiği destek ile yarınlara bu kültür hazinemizi aktarılmasında çaba gösteren emeği geçen herkese binlerce teşekkür. Bu Ateş hiçbir zaman sönmez, söndüremeyecekler !

21.07.2021 21:51:00

93