İkizler'de Güneş Tutulması: AŞK ve HAKEDİŞ

10 Haziran 2021, İstanbul saatiyle 13:52’de bir Güneş Tutulması yaşayacağız. Yeniay etkisinin katlanarak hissedildiği bu tutulma Kuzey Ay Düğümü yanında, İkizler burcunda olacak.

10 Haziran 2021, İstanbul saatiyle 13:52’de bir Güneş Tutulması yaşayacağız. Yeniay etkisinin katlanarak hissedildiği bu tutulma Kuzey Ay Düğümü yanında, İkizler burcunda olacak. Tutulma yöneticisi Merkür, retro pozisyonda ve tutulma ile kavuşumda. İkizler-Yay aksındaki ay düğümleri transitinin son demlerindeyken ve Yay’daki geçmiş ay tutulmasıyla rotamız henüz güncellenmişken, şimdi İkizler anlamlarının şaha kalktığı ve artık her birimizin yepyeni sürümlerine yükseleceği bir aşamadayız. Bundan sonra eski sürüme geri dönüş olmayacak.

 

Tutulmalar, insan iradesinin sözünün geçmediği, tanrının ilahi dokunuşlarıyla kulelerin bir bir yıkıldığı ve yerine yenilerinin inşa edildiği kozmik geçitlerdir. Tutulmalarla kader düğümlenir. İnsan, bu düğümün içinden aklı, iradesi ve kalbi ışığında çıkar. Düğümün kalitesini karma, müfredatını tekamül planı belirler. Ay tutulması kuleleri yıkar, güneş tutulması yeni inşaya zemin hazırlar. 

Biz 26 Mayıs’ta önce Güney Düğüm tarafında bir ay tutulması yaşamıştık. Bu tutulmada hayat rotamızın güncellendiğini yazmıştım. Hepimiz doğum haritalarımızda hangi alandan etkiler aldıysak, hayatımızın o alanında birşeyleri gerçekten bıraktık ya da bırakmaya zorlandık. Aslında tutulmanın etkileri çok önceden başlamıştı, ancak şimdi netleşmiş, kararı şimdi vermiş olabilirsiniz. Dolunay netleşme demektir. Kabak gibi ortaya çıkmaktır. Örneğin hayatınıza çoktan yeni biri girmiştir ama siz hala eski olanı düşünüyorsunuzdur; bu bir takıntıdır, farkındasınızdır ama hala eski bilince tutunmaktasınızdır. Tutulmada olaylar kopar, gerçekler gözünüze sokulur, bilgi tepeden düşer ve bu takıntıyı artık bırakmak zorunda kalırsınız. Bu zihinsel bir karardır ve siz o kararı verirsiniz. Rotanız güncellenir, yüzünüzü nihayet yeni bilince ve geleceğe dönersiniz. Güneş tutulması ile birlikte yeni ilişkinizde daha somut adımlar atmaya karar vererek ilerlersiniz. Cesaretiniz artar. Karanlık ve ayağınızdan tutup aşağı çeken eski bilinç geride kalır. Yeninin akışına teslim olmaya, yeni olanda kalmaya karar verirsiniz. Sürümünüz güncellenir, yeni kararlar alır, hızlanırsınız. Siz bile şaşırırsınız ama gerçekten geriye dönüp bakmaz, baksanız da gördüklerinizi pek tanımazsınız:)

 

Bugünkü Güneş tutulmasının ana karakteri gerileyen ancak oldukça güçlü bir Merkür olduğu için hepimizde zihinsel bir farkındalık oluşturacak. Bu zihinsel farkındalığa, Neptün’ün aldatıcı dokunuşlarına rağmen, çoktandır bağımsız ve rasyonel bir bakış geliştirmeyi öğrenmiş olanlar güçlü bir şekilde kavuşacaklar. Geçmişle ilgili bir çok defterin akıl ve gönül ölçeğinde tamamen kapandığına tanık olacağız. Merkür’ün eski hızına kavuşacağı Temmuz ayına dek bazı kişilerin ve olayların ipliği pazara çıkmaya devam edecek. Kulağınızın duymadığı, gözünüzün görmediği şeyler sizi dürtmeye devam edecek ki yeni sürümünüze kusursuz şekilde kavuşun. Jüpiter gerilemeye başlamadan önce Venüs’le ahenk içinde hediyelerini dağıtacak. Bu Güneş Tutulması birçok kişiye uzun zamandır hayal ettiği ve çoktan hak ettiği aşkı ve sadakati hiç ummadığı anda ve ummadığı biçimlerde getirecektir. Mevcut ilişkiler de güçlenerek Yengeç’teki Venüs’ün şefkatinde bambaşka bir boyuta taşınacak. Yüzeyselliğin sona erip, son derece derin sulara girildiği buluşmalar yaşanabilir. Bunların tümü elbette birer hakediş olacak ve önümüzdeki 6 ay boyunca yaşamlarımıza sirayet edecek. Yaşadığınız mutluluğu sorgulamadan sevgiyle alın ve kabul edin.

 

Unutmayalım ki son 1 senedir aldığımız derslerin hepsi İkizler dersleridir. İkizler, varsaymak yerine araştırmak, öğrenmek, merak etmek, verilere dayanmak, farklı fikirlere, görüşlere, inançlara açık olmak, cümlelerine nokta değil virgül koymaktır. Çeşitliliğe açıklıktır, fanatizme ve ezbere karşı durmaktır. Bilginin gücüdür. Eğitim, iletişim ve ilişkilerdir. İlişkilerle öğrenmek, soru sormak, dinlemektir. Gerçekçilikten kopmamaktır. Son bir senede İkizler Yay aksında en doğru bildiğimiz inançlarımızdan vurulduk. Çok emin olduğumuz konular ve insanlardan emin olamamaya başladık. Bu emin olamama hali bize olanı kontrol etmek yerine, olanı kabul etmeyi öğretti. Çünkü çok emin ve kesin olduğumuz yerden ve yargılarımızdan vuruluyoruz bu hayatta. Yay yargı, İkizler sorgu demektir. Yargı yerine sorguyu ve objektifliği yerleştirdik. 

 

Bu Güneş Tutulmasına eşlik eden Satürn Uranüs karesiyle kaçınılmaz değişiminize direnmeyin. Merkür retrosunu iyi değerlendirin, önünüze ‘bir anda’ düşüveren, geçmişle ilintili hiçbir gerçeğe sırtınızı çevirmeyin, gözünün içine bakın ve sonra ondan arının. Jüpiter & Venüs üçgeni ile ayağınız yerden kesilebilir, bırakın kesilsin! Aşka ve akışa kendinizi bırakın, direnmeyin ve bu kez kaçmayın. 

Sevgiyle ve ışıkla kalın.

 

Fotoğraf: Nicholas Fols


 

10.06.2021 10:42:00

25