Yazı Detayı
28 Nisan 2022 - Perşembe 20:06
 
Antalyaspor şampiyondur
Umut ÖZEN
umut@netgazete.com.tr
 
 

Süper Lig de milyar borçları ve satış gelirlerine sahip takımların arasında ilk 10 sırada yer alan Antalyaspor bugün bizim nezdimizde Süper Lig şampiyonu takımdır. İlk 8 sırasında yer alan Kırmızı-Beyazlılar son birkaç sezon ortaya koyduğu hem yönetim, hem futbolcu transferlerinde ki doğru adreslere ulaşmışolmak hem de teknik adam konusunda çok şükür zafiyetler yaşanmadı. Çok iyi bilinmektedir ki Antalyaspor’un kümeden kurtulma mücadelesi verdiği sezonlara şöyle bir göz atarsak ilk yarı ve ikinci yarı da 3-4 hoca değişikliği yapıldığının yakın tanıklarıyız. Ne mutlu bizlere ki bugün böyle bir tablo ile karşılaşmadan, tek vücut olmuş bir yönetim, tribün desteğini her zaman yanında hisseden takım, kulüp başkanlığında ise kulübün en iyi yerlerde olabilmesi için çaba gösteren bir başkan, idareci, mali yönetim olması bugünleri bizlere göstermiştir.

Çok iyi hatırlarım ve biliyorum ki Antalyaspor 1. Lig e düştüğünde ne ajans haberlerinde, ne gazete sayfalarında, (Antalya yerel ve bölge yayın yapan yazılı basın ve TV ler harıiç) mercekle bülten laberi arandığını bilirim. Nerede kim ne yazmış ne anlatmış ne konuşmuş, kim hangi takım Antalyaspor için ne söylemiş,, kim sakat kim oynuyor  bilgisini alabilmek deveye hendek atlatmak ve yoğun bir mesai istemekteydi. Bu bizim açımızdan zor olan bir durum idi

Bir de şehrin küme düşmesi konusu var. Antalyaspor Süper Lig de kaldığı sürece Avrupa takımlarının da, Avrupa da CUP heyecanı için davet almasından, şehrimizde organize edilen turnuvalara kadar gözden düşme mevzusu var. Çok şükür şimdi tüm bunlar tarih oldu. Süper Lig de oynuyor olmak, hem yazılı ve görsel basında, hem sosyal medya da, hem şehrimizin adının duyurulmasında inanılmaz bir sirkülasyon hakim. Avrupa dan transfer edilmesi mümkün futbolcuların bulunduğumuz konum itibariyle de etkili olmakta. Antalyaspor haberlerinin verilmesi ve duyurulması ise bugün bizler için en kolay ve hızlı bilgiye ulaşabilmesinde memnuniyetimiz yüksek seviyededir.

Antalyaspor ne taraftarına, ne bu şehrin güzelliğine zeval getirecek performans sergilememiş aksine herkesi memnun ve mutlu eden bir başarı ortaya koymuştur. Avrupa kapısına uzanmak ise her zaman hayalimizide olann bir heyecandır. Umarım günün birinde bunu da başaracak mali ve kalitesi daha yüksek oyunculardan oluşyan bir kadro ile mümkün olacaktır. Yani Antalyaspor tüm bu gider ve gelir hesaplamaları futbolcularımızın ortaya koyduğu tempo alınan puanlar nezdinde bizleri mutlu etmiştir. Taraftarı mutlu etmiştir. O yüzdendir ki Antalyaspor ilk 8 de yer alıyor olması Süper Lig de bizim şampiyon takımımızdır.

 

 
Etiketler: Antalyaspor, şampiyondur,
Yorumlar
Diğer Yazılar
Haber Yazılımı